Srpen 2010

Bouře ve sklenici vody

30. srpna 2010 v 14:36 | U. |  UaGa- uajiii galerie
Bouře ve sklenici vody je přirovnání k něčemu velkému, co je ve skutečnosti zanedbatelné a má jen malý význam. Nebo k něčemu, co se na začátku jeví jako nepřekonatelný problém, ale nakonec se zjistí, že vše má velice jednoduché řešení (anebo že je ten problém tisíckrát jednodušší, než jiný problém, který přijde vzápětí. to se také stává). Tohle je to samé: tma přede mnou, tma za mnou, jen vepředu je světélko na konci tunelu- ten pomyslný bod obratu. Mezitím srší skrzevá tmu tisícero blesků, které znesnadňují cestu k cíli. Kdo by právě nevěděl, že se ve skutečnosti jedná jen o bouři ve sklenici vody, leckdo by ztratil odvahu jít dál.
A teď k samotné fotce- ve sklenici mi právě koření durman a to, co vidíte před sebou, jsou jeho kořeny. Různé věci se snaží používat silná slova, silná gesta nebo silné efekty, a přitom to je jen bouře ve sklenici vody. Nebo kořeny ve sklenici vody.


Saxofon hrající blues.

27. srpna 2010 v 13:46 | U. |  UaGa- uajiii galerie
Ten saxofonista nehraje blues, abych pravdu řekl. Hraje
ska, jenže fotka mi přijde víc do blues než do ska, vždyť je modrá a ne černobílá! Opět jsem si vybral z Lijavce festu 2008. Saxofonista je můj kamarád, tak doufám, že se nepozná. Od již zmíněného léta jsem ho neviděl, to ano, ale co kdyby! Myslím, že by neměl radost, kdyby zjistil, že jsem mu takhle nafouknul saxofon. Fotka je to jinak
pěkná- jako z reklamy na arabiku nebo cigarety ... uvolněte se nad šálkem hořké kávy a lahodné cigarety a svět bude rázem příjemnější. Všude okolo vás mude znít modré saxofonové blues, které začne stoupat spolu s kouřem kávy a cigarety...


Fantom hrající na kytáru (Ze série "The beast is back")

25. srpna 2010 v 18:17 | U. jako Vojta |  UaGa- uajiii galerie
Fantom hrající na kytáru je původně můj učitel českého jazyka a tělocviku. Ve skutečnosti tak uhrančivé oči neměl, aby nevznikla mýlka. V tu dobu (cca před sedmi lety) nás měl na suplování hudební výchovy, z čehož vznikla tahle fotka. Zpívali jsme písničky jako Řekni, kde ty kytky jsou a Píšu Vám. Museli jsme se tvářit silně procítěně a pokud jsme se tvářili, že nás píseň neobohatila na duchu, v lepším případě jsme zpívali každý sám sólo. V tom horším nám napsal do žákovské knížky: "Nedostatečně se zapojuje do zpěvu a nectí myšlenku písně. Za pět." Proto fantom hrající na kytáru.


Festival v Sezemicích

19. srpna 2010 v 15:26 UaGa- uajiii galerie

Tahle fotka se mi zrovna líbí moc. Je asi z předpředloňského léta, z Lijavce festu. Zapomněli mi tehdá říci, že je to festival punkové, metalové a ska hudby. Ano, liboval jsem si. Co se mi ale doopravdy líbilo, bylo ladění nástrojů před vystoupení kapel. Na tričku jsem měl nápis "Luisiana" a v noci mi nějaký muž pochybného stavu řekl, že nemám nosit trika s nápisy zemí, které jsem nenavštívil. Je Luisiana stát, nebo město? Určitě oboje,  Američani nikdy nedisponovali přílišnou fantazií. Každopádně ten opilec měl na triku napsáno "Amsterodam". Zeptal jsem se ho, zda on někdy tuto zemi navštívil. Nenavštívil. Nakonec jsme celý problém dali k ledu, co jiného jsme měli udělat.
Tka přijel z práce, mka vypráví co slyšela dnes v rádiu zajímavého a kočka spí na gauči. Slunce svítí zkrzevá starou jabloň. (Také si myslím, že se z dnešku vyklube pěkný den.)

Hlava zepředu, hlava z profilu.

11. srpna 2010 v 0:00 UaGa- uajiii galerie


Kdybyste se mě zeptali, jak jsem tohle vytvořil, tak vám řeknu, že nevím, i kdybych se rozkrájel. Nejzajímavější na téhle fotce je, že ačkoli jsem upravoval jednu fotku,  na ní nějak objevila hlava z profilu, která tam vůbec nemá co dělat! Původní část se skládá ze žlutého oka a úst, druhá ústa a zelené oko nemají na obrázku co dělat! Záhada!