Leden 2011

Žmolek

23. ledna 2011 v 18:18 | U. jako Vojta |  UaGa- uajiii galerie
Když jsme teď na podzim a v zimě stěhovali, našli jsme spoustu zajímavých věcí, o kterých nikdo doposud nevěděl. Naposledy (když se odstavila poslední skříň od stěny), jsme objevili v napůl prožrané obálce dvacet tisíc korun. Ty peníze byly prošlé- tiskly se v devadesátém třetím a neobsahovaly v sobě dnešní ochranné prvky- tak jsme si je šli do banky vyměnit. Paní u přepážky nám gratulovala a přála nám k takovému pěknému nálezu. Ještě jsme našli: autogram Nadi Urbánkové, krabičku s poštovními známkami s Hitlerem, magnetofon s tajuplnou nahrávkou, samolepky občanského fóra Děkujeme odejděte, kancionály z roku osmnáct set dvacet a spousty pánských časopisů.

Žmolek
(Mimo to za skříněmi existoval i mikrokosmos žmolků, pavoučích svleček a muších křidýlek. Poté, co do tohoto světa byl vpuštěn vzduch a světlo, veškeré struktury se rozkmitaly a rozletěly po místnosti. Představoval jsem si, jak všechny zbytky starého mikrokosmu letí skrz místnost jako kometa vesmírem. Poté se na sebe začnou znovu nabalovat vlákna, suchá křidýlka a svlečky, až žmolek spadne na zem a vytvoří se nový mikrokosmos. Takhle nějak by to mohlo fungovat, ne?)

Sad v Důlině

2. ledna 2011 v 21:03 | U. jako Vojta |  UaGa- uajiii galerie
Mno... Also! U nás na Důlině byl sad. A v tom sadu rostly jabloně, staré jako za císaře pána. Vlastně podél silnice ze Svobody do Důliny jsou sady dva- jeden slepého Kulhánka a pak ten, o kterém jsem se zmínil. Ten první je ještě starší, tak starý, že původní stromy už ztrouchnivěly a zhroutily se a z jejich kořenů rostou nové (doopravdy. Jsou jako bájní fénixové). Chudák starý Kulhánek z té krásy moc nemá- nosí brýle tloušťky popelníků a mžourá.
Druhý sad roste kousek od nás, ale stromoví nedostalo šanci se znovuzrodit jako v tom prvním. Letos na podzim nejstarší jabloně vytrhly ze země. Snad aspoň vysází nové, ale co já vím? Vím, že nic nevím a to už taky řekl někdo přede mnou. Takže co vím? že na té fotce je vytrhnutý fénix, který žil mezi kořeny jabloně.