Květen 2011

Déšť (fotka ze série "Starý dobrý domove")

27. května 2011 v 18:04 | Vojta z blogu uajiii
S touhle fotkou je to jako s chytrou horákyní- důlinská nedůlinská. Mraky jsou použity z jednoho pardubického graffiti v Myší díře. Déšť už je místní a vytvořený z pavučin. Ostatně, pavučina je to slavná- už jsem ji použil na pozadí asi pro tři fotky (moc rád s ní pracuji). Navíc nám paní Skočdopolová z výtvarky stále vštěpuje do hlavy, že k abstraktnímu vyobrazení se musíme dostat přes konkrétno. V rámci cvičení je proto důlinský déšť vytvořený z tahů a pavučin.
To je pro tento měsíc vše, přátelé. Sejdeme se tu až v červnu a budeme řešit... mno, to co se tu řeší doposud! Co nového v Důlině, co nového ve světě. Občas sem vlepím (jako pěst na oko) nějakou podivnou fotku a vymyslím hroznou básničku (třeba jako tu o ruduše. Dostala 4x po plných hvězdičkách. A přitom to je taková blbost).
V červenci se bude slavit- boudou to přesně dva roky, co blog uajiii běží a oblažuje vás svým podivnem. Bude se slavit (minimálně na ten měsíc změním šedivé pozadí, aby se neřeklo. Lepší koncepci zatím nemám). Tak zůstaňte blogu uajiii stále nakloněni, jako jste byli doposud, a nashledanou v červnu!
(Jéj, červen už je příští týden! To jsem to měl tady zapíchnout dřív, sotva si odpočinu :)Lazuchový král útočí! (fotka ze série "The beast is back")

19. května 2011 v 16:49 | Vojta z blogu uajiii |  UaGa- uajiii galerie
Za všechno může pivoňka lékařská, Paeonia officinalis. Kvete v tuhle dobu, někdy dřív, někdy déle. Loni jsem si ji vyfotil a nechal ji přetáhnout foto programem. Když jsem jí nastavil zrcadlo (protože nikdy není na škodu nastavit zrcadlo), objevil jsem v tom květu Pivoňkového krále. V té fotce jsem viděl brnění a štíty, vlajky a prapory, kterými se nechal obklopit. A věděl jsem, že to nebude jen tak. Tušil jsem, že se situace ještě vyvrbí, protože Pivoňkový král dosud neměl soupeře, se kterým by se utkal.
Nyní se objevil Lazuchový král, který se chystá zaútočit proti němu. Odkud přišel? Z potoka, kde existoval jako nařasená řasa. Lazuchový král není opevněný brněním a barevnými prapory, ale mlhou a vlhkostí z blat a močálů!
Úplně vidím, jak stojí na větrné hůrce proti sobě, měří se ocelovým pohledem a vyčkávají na správný oka-mžik, který ustanoví válku a nápravu mezi nimi. Ani stéblo se nepohne, ani vzduch se nezavlní, dokud si nevyřídí staré účty!

Vrabec na Moravě (ze série "Starý dobrý domove")

11. května 2011 v 16:33 | U. jako Vojta
Zase svítá, zas je novej den a já jsem zas procitnul, úhuhuhú, a cítím se skvěle! Takhle začíná písnička od Niny Simons. Pak začne hrát to těžké padam, padam, padam a už to jede. Moc se jí povedla. Totiž, aby bylo jasno: žiji kulturou- poslouchám Ninu Simons a čtu knihy. Dočetl jsem Williama Saroyana

(a z obýváku taťka sleduje hokej: "Hrajou jak přichcíplí!")

A objevil jsem tajemství! Tracyho tygr neřval uajiii, ale uajii! Mám o "i" navíc, to se vždycky hodí. Avšak co se v tom i skrývá? Vážky a motýli. A ptáci na drátech a dráty v podzemí. (A vrabci na Moravě a ptáci ve Španělsku.)Zase svítá, zas je novej den.