Červenec 2011

Kočka pod stromem

22. července 2011 v 18:06 | Vojta z blogu uajiii |  UaGa- uajiii galerie
Něco má za lubem,
Ta kočka pod stromem.
Tahám ji za ocas, přesto mě nechává na pospas
nečasu v lese.
Dál v kořenoví hraboše loví.

Karnevalová lebka

6. července 2011 v 17:36 | Vojta z blogu uajiii |  UaGa- uajiii galerie
Tahle fotografie je pražská. Jednoho dne, asi to bylo na podzim, protože já moc rád cestuji do Prahy na podzim, jsem vyfotil ve výkladní skříni skleněnou kostku s lebkou. (Na původní fotografii stojí vedle lebky ještě Héla Vondráčková. Dlouho jsem se rozmýšlel, kterou využiju. Nakonec jsem upravil lebku- Héla o sobě pronesla, že se cítí jako národní kulturní památka. Nechtěl bych hanobit její fasádu.)
Chtěl jsem vložit do fotografie hodně barev- vytvořit takový brazilský karneval nebo mexický El dia de los Muertos. V hlavě jsem měl představu obrazu, který se jmenuje Rej masek. Zobrazuje lebku spolu s ostatními masopustovými maskami- hnědá, černá, červená a široké tahy štětcem.
Začal jsem odstraněním Hély, nechť se nezlobí. Poté jsem upravil pozadí a zdvojil fotku. Nejvíc jsem si vyhrál s tím barevným portálem v pozadí- původně se skládal jen z bílých světel, ostatní jsou přilepená z ostatních barev, které jsem na fotce někde našel a znovupoužil (už by mě opravili, že se neříká "znovupoužít", ale "recyklovat").
Nakonec to vypadá jako dvouhlavý rytíř ve zbroji, to si člověk nevybere:)