Listopad 2011

Tisíc puzzle kousků z posledního páva

30. listopadu 2011 v 17:40 | Vojta z blogu uajiii |  UaGa- uajiii galerie
Management blogu uajiii se rozhodl skoncovat s pávy ve velkém stylu. Stejně tak jako i Salvador Dalí musel jednou opustit své hořící žirafy, i já končím se všemi lyskami, kachnami a pávy. Všechna tahle zvířata okupovala mé stránky dost dlouho na to, abych s nimi nyní provedl krátký proces. Poslední pták (který vlastně pávem není, ale do nadpisu se mi hodil) na dlouhou dobu je zde!
Kdo k němu vymyslí kratičký příběh nebo mě poctí nějakou zajímavou myšlenkou, co má tato fotografie zobrazovat, tak má vítěz u mě čokoládu. Třeba dotčenému přijde poštou, co já vím! (A třeba mu ji taky sním, ale budu se snažit ji předat do správných rukou... ale nic neslibuji!)
Pár hodin zbývá z listopadu. Využijte je plnohodnotně, protože od prosince bude všechno jinak. Budou Vánoce a svět bude zas o rok starší, to minimálně. Ale slibuji, že se na tomto místě budou řešit Vánoce jednou, maximálně jednou a půlkrát. Z toho poprvé už zítra, takže do této hic-sunt-leones zóny nemusíte vstupovat, pokud sami nebudete chtít.Páv korunkatý v pralese svoje myšlenky přednese

21. listopadu 2011 v 17:23 | Vojta z blogu uajiii |  UaGa- uajiii galerie
Páv korunkatý v pralese svoje myšlenky přednese. Komu? Ptačímu obecenstvu na větvích mahagonových stromů. Z pod svého křídla rozvine pergamen, do kterého se vpustila vlhkost deštného lesa. Okolní ptactvo (které není tak barevné jako on sám- a on sám si je toho vědom) bude bedlivě naslouchat jeho dobrodružstvím, které prožil. Do proslovu vložil veškeré spektrum barev svého okatého peří a než se sešeří, ostatní ptáci z mahagonových a týkových stromů budou obdivně pět: on zná celý svět! A malé ptačí děti budou psát oslavné slohy o svém nejoblíbenějším knižním hrdinovi pávovi. Kmenoví mahagonových stromů dál bude srážet vlhkost ze vzduchu. Co toho prožil! Ve svých bajkách svůj život vyložil.Velké surreálné rozdělení páva korunkatého

16. listopadu 2011 v 12:53 | Vojta z blogu uajiii |  UaGa- uajiii galerie

Dnes se mi povedlo nevídané- upijím tu kafe! Žádný čaj, žádné víno, staré dobré kafe. Budeme se i nadále věnovat ornitologické otázce. Nějak se mi to tu ráz na ráz sešlo- bez rozmyslu a připravenosti- nejdřív labuť a gramaticky tajemné lysky, poté straka bufetářka a dnes modří pávové.
Fotografie už bude rok stará- vyfotil a nechal jsem ji zmodrat loňskou zimu. Od té doby mi ležela na mém pracovním stole- zaprášená v aktech vedle láhve nedopité whisky a fotografie záhadné, ale velepůvabné tajemné Dixy. Fotografie zřejmě ve složce musela dozrát stejně jako láhev nedopité whisky, jejíž každý další lok mi přijde silnější a hřejivější.
Možná (ale doopravdy si nejsem jistý) jsem pávy zvěčnil loni 22. prosince- proto mají takový sváteční výraz v očích. Budiž tato fotografie předzvěstí letošních Vánoc, které by nyní mohly proběhnout klidně v tichu a míru. Moc by se mi to zamlouvalo. Navíc u nás v Důlině nikdo nikdy nespěchal- u nás vždycky hora přišla k Mohamedovi, stačilo jen trpělivě čekat. Proto jsem nervozní ze spěchajících lidí v obchoďácích a říkám si sakra, neměl bych také spěchat, když spěchají oni?