Červen 2012

Plesnivá kukla

15. června 2012 v 8:48 | Vojta z blogu uajiii |  UaGa- uajiii galerie
Tahle je jedna z mých oblíbených- a ne že bych tolik oblíbených měl. Na prstech jedné ruky bych je dokázal spočítat. V hlavě jsem totiž aspoň dva týdny (což je u mě nehorázný úspěch udržet myšlenku tak dlouho) nosil nápad na obrázek, který by byl takhle úplně prosťoučký. Vzpomněl jsem si na jeden typ japonské bonsaje- je to bonsaj literati a vyznačuje se dlouhým, úzkým a pokrouceným kmínkem. Nejsou tak hampulácké jako kdejaká jiná rozkošatělá bonsaj, ale naopak křivé a trochu neduživé. Říkal jsem si, že by nebylo od věci takovou podobnou neduživost vytvořit.
V hlavních rolích v českém znění se na výsledku podílí ještě kukla, kterou jsem jednou našel na lebedovém listu. Byla docela prázdná a úplně papírová, takže jistě nikomu nevadilo, že jsem si ji vyfotil. To velké kulaté v rohu je starý pryšec, který v tuhle dobu sedí rozvalený venku a užívá si léta. Je rád, když ho nikdo neruší.
Tak takhle to tu vedu.Rackovství

11. června 2012 v 19:04 | Vojta z blogu uajiii |  UaGa- uajiii galerie
Na severním ostrově, v hnízdě z klacků, krčelo se sedm racků. Nebyli však ledasjací, byli to racci bystrozrací! Tu první racek v dáli pirátskou loď uviděl, tak se za ní rozletěl. A už jich bylo šest! Na severním ostrově, v hnízdě z klacků, krčelo se šest racků. Nebyli však ledasjací, byli to racci bystrozrací! Tu druhý racek v dáli ostrov plný palem uviděl, tak se za ním rozletěl. A už jich bylo pět! Na severním ostrově, v hnízdě z klacků, krčelo se pět racků. Nebyli však ledasjací, byli to racci bystrozrací! Tu třetí racek v dáli bujnou mořskou pannu uviděl, jaképak zdráhání! Hned se za ní rozletěl! A už byli jen čtyři! Na severním ostrově, v hnízdě všude klacky, krčeli se čtyři racci. Nebyli však ledasjací, byli to racci bystrozrací! Tu čtvrtý racek za polárním kruhem ledního medvěda uviděl a hned se za ním rozletěl. A už byli jen tři! Na severním ostrově, v hnízdě všude klacky, krčeli se tři racci. Nebyli však ledasjací, byli to racci bystrozrací! Tu pátý racek na obzoru divoké husy uviděl, tak se s nimi proletěl! A už zbyli jen dva! Na severním ostrově, v hnízdě všude klacky, krčeli se dva racci. Nebyli však ledasjací, byli to racci bystrozrací! Tu šestý racek rybáře na bárce uviděl a aby mu zpříjemnil lov, hned se za ním rozletěl. A už zbyl jen jeden! Na severním ostrově, v hnízdě samý klacek, krčil se poslední racek! Nebyl to racek ledasjaký, byl to racek bystrozraký! Protože však nastal podvečer, tak už nikam neletěl.